Přívlač

Další časově i finančně nenáročnou technikou je přívlač, která je příjemnou volbou pro aktivní rybáře, kteří nechtějí pouze „vysedávat“ u prutů, ale mají rádi pohyb, pobyt přímo ve vodě, tekoucí vody, ale hlavně přítomnost dravých ryb. Přívlač ale můžeme ovšem využít i na stojatých vodách.

Princip je jednoduchý: vedeme umělou nástrahu tak, aby napodobila pohyb živočicha, který slouží jako potrava většinou právě dravým rybám. Při lovu přívlačí používáme pouze jeden prut. Další nemůže být nastražen.

Jako nástrahu můžeme použít:

- na kterou velice aktivně reagují pstruzi, okouni ale i větší dravci

- volba spíše pro tekoucí vody.

- větší velikost poslouží k nalákání štiky, candáta, se štěstím i hlavatky obecné

- stejně tak jako nástraha gumová se hodí jak pro stojaté, tak tekoucí vody

- různorodé velikosti a návrhy woblerů Vám můžou přilákat opravdu lecjaký úlovek

 

pstruh

 

Okounek

Většina těchto nástrah má snad kromě gum na sobě trojháček, někdy i dva. Stává se, že si rybu nenecháte, chcete jí vrátit, nebo nemá míru. Taková ryba většinou dopadá špatně, protože má poraněnou tlamu od velkých trojháků. Já z těchto důvodů sundám jeden trojhák a z druhého odštípnu jeden, většinou i dva konce háčků aby to pro rybu nebyl takový masakr.

Lov přívlačí je povolen

v mimopstruhovém revíru: 16. červen – 31. prosinec

v pstruhovém revíru: 16. duben – 31. srpen

K vodě jdeme opravdu nalehko. Postačí jeden prut, slabší vlasec okolo 0,20mm, přívlačoví podběrák nebo kterýkoliv menší. Pár umělých nástrah a samozřejmě povinná výbava.

Pokud Vám vyjde den, nebudete čekat dlouho na trhavý záběr dravce. Přívlač je skvělou, řekl bych i sportovní aktivitou, která Vás pohltí a bude dlouho bavit. Někdo si tento způsob lovu zamiluje na jezeře, rybníku, zkrátka na větších stojatých vodách, kde můžeme narazit na velké dravce (sumec, štika, bolen dravý, candát). Jiný zase na řece obohacenou pstruhy, která se každou chvíli mění, ale přesto zůstává stejná.

 

Autor: MU