Pravidla nočního rybolovu

Noční rybolov patří mezi nezapomenutelné zážitky nejen pro starší rybáře, ale především i pro jejich děti a mládež. Přenocování u vody se dá velice lehce přirovnat k čundru nebo vandru, na které v budoucnu velmi rádi vzpomínáme. Má to zkrátka své kouzlo. Pojďme se připomenout pár pravidel, které jsou v rybářském řádu téměř krátkou dobu a ujistit se, abychom při nočním lovu nebyli náhodou nemile překvapeni rybářskou stráží.

Doba lovu ryb

Některé svazové, ale především soukromé revíry umožňují dobu lovu 24h. denně. U většiny svazových vod tomu ani zdaleka bohužel tak není.

V mimopstruhovém revíru můžeme chytat od 4 do 24h. Kdy od října se ranní doba posouvá na 5h.

Pokud se tedy chystáte u těchto vod přenocovat, musíte mezi půlnoci a 4h. ranní stáhnout všechny pruty, uklidit místo a nastražit jej smíte až od zmíněné hodiny.

Porušení rybářského řádu se Vám může vymstít vysokou pokutou nebo odebráním rybářského lístku a povolenky.

V pstruhovém revíru je to s časy trošku složitější a více omezující. Prakticky každý měsíc se musíme řídit jinou lovnou dobou. V rybářském řádu to máme sepsáno následovně:

a) v měsíci lednu a únoru od 7 do 17 hodin,

b) v měsíci březnu od 6 do 18 hodin,

c) v měsíci dubnu od 6 do 20 hodin,

d) v měsíci květnu od 6 do 21 hodin,

e) v měsíci červnu a červenci od 5 do 22 hodin,

f) v měsíci srpnu od 6 do 22 hodin,

g) v měsíci září od 7 do 20 hodin,

h) v měsíci říjnu od 7 do 19 hodin,

i) v měsíci listopadu a prosinci od 7 do 17 hodin,

Přičemž nás nemusejí zajímat měsíce lede, únor, březen a prosinec, kdy jsou všechny ryby hájené a rybáři dle tohoto bodu nemůžou tedy vysedávat u vody.

Vaše lovné místo musí být osvětlené

Měla by postačit vodě odolná svítilna za nevelké peníze. Baterka, čelovka… za příznivého počasí svíčky. Zkrátka lovné místo musí byt za tmy osvětleno.

Rybaření v noci má spoustu výhod, ale i nevýhod. Noc je čas úhořů, candátů, mnoha dravých ryb a převelikých kaprů, říká se. Něco na tom pravdy bude, ovšem běžně se stává, že za celou noc u vody neulovíte ani živáčka. Zde bych pak neházel flintu do žita a užíval si, pokud možno, letní noc s hvězdnou oblohou a příjemným občerstvením nachystaným do přírody. Pokud Vám bude vše hrát do karet včetně počasí, Váš vysněný úlovek dříve nebo později přijde.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení