Umělá nebo přirozená potrava?

Jak mnozí víte, ryby, především ty kaprovité si dokáží potravu vyhrabat i hluboko z bahna a obecně jim přirozená potrava velice prospívá (kořínky, hmyz - jeho larvy, škeble apod.). Například kapři dokáží vyhrabat potravu i z třiceti centimetrové hloubky bahna, což je dobré vědět.

Spousty ryb se živí topícím hmyzem na hladině, můžete si toho všimnout například na stojatém úseku řeky, kam padají paprsky slunce mezi prorostlými stromy na hladinu, kde se vyskytují hejna komárů a pstruzi pod nimi jen tak letmo otevírají tlamy, skáčou a loví. 
 Ryby mají také rády okusování leknínů, rákosí a dalších vodních rostlin.

boilies

V jarních měsících jsou velmi vhodným zdrojem potravy pro spoustu druhů ryb jikry. Při oteplení vody se začínají některé druhy ryb třít a své jikry otírají o kameny, rostliny apod. Své jikry pojídají navzájem jako krátkodobou potravu. Jen nevelké množství z jiker se uchytí po oplodnění od samce a vyrostou z nich ryby.

Třeba amur bílý je znám tím, že na jeho první místo v jídelníčku patří vodní rostliny. Ve spoustě prodejnách i e-shopech můžeme vidět boilies přímo na lov amurů, např: vodní rákos, luční tráva a tyto návnady jsou značně úspěšné a mnozí kapři touto návnadou také nepohrdnou.

Amur bílý

Umělá potrava je ale pro ryby též chutná, především díky velké škále přidaných esencí. Na internetu toho můžete najít opravdu nespočet. Pelety, boilies a další…
 Mezi oblíbené, levné a nepracné druhy krmení především v soukromých revírech patří: řepka, kukuřice, pšenice, šrot apod. Tyto obiloviny jsou sice přírodní, ale pro rybu umělá nástraha. Když tedy jdete chytat na soukromé vody, myslete na to.

V dnešní době můžeme vidět opravdu mnoho umělých nástrah, které jsou kvalitní a nadmíru účinné. Sami o tom můžete přesvědčit na našem e-shopu, nebo kdekoliv jinde. Fungují opravdu perfektně, ovšem když ryby neberou, tak prostě neberou. Já osobně preferuji přírodní nástrahy, mám to prostě rád, ale samozřejmě občas sáhnu i po té umělé. Situace to zkrátka někdy vyžaduje. Sami se zde schválně podívejte, co všechno můžete najít u nás a vyzkoušejte, co vám bude vyhovovat nejvíce!

 

 

Autor: MU