Podzimní rybaření (2.část)

S koncem roku přichází i konec rybářské sezony. To však neplatí pro všechny rybáře a pokud patříte mezi ty, kteří ještě neschovali své náčiní do sklepa a stále si užíváte chvíle u veřejných nebo soukromých vod, budou následující věty pro Vás.

V tomto období můžete narazit především na dravé ryby – prosinec je měsíc candáta a štiky obecné, říká se, ale můžete narazit samozřejmě na kapra, plotici, parmu obecnou nebo se také setkáte s jelcem tlouštěm, což je zajímavá ryba.

zamrzla ř

Výhodou pro Vás může být spousta volného místa, protože většina rybářů má rozum a zůstává doma v teple. Zimní počasí – metabolismus ryb se zpomaluje, bude tedy rozumné najít si místa s poměrně větší hloubkou (1,5 – 2,5m). Ideálně voda, která dlouho nezamrzá.

Pokud nebudete lovit v – 20° C, neměli byste mít problémy se zmrznutím vlasce v očkách. V zimě není na škodu si pořídit stojan na pruty místo obyčejných vidlic, ale není to nutností.

v dírce

Nezapomínejte, že v tomto období ryby přijímají potravu omezeně, zakrmování bude tedy spíše na škodu. S nástrahou si nemusíte dělat hlavu. K přívlači se může použít guma (gumová rybka), dále pařený rohlík, červy, rousnice nebo můžete vyzkoušet jiné, či dostupné nástrahy přímo z našeho e-shopu.

Připomínám to, co bych nejspíš nemusel, ale nezapomeňte na teplé oblečení a přijatelnou obuv plus teplé občerstvení. V těchto dnech to není u vody žádný med, ale pokud setrváte a ověříte si svou trpělivost, věřím, že Vás odměna nemine.

 

Autor: MU