Pomalé jaro

Ne že bych chtěl snad předbíhat, ale jaro se pomalu avšak jistě blíží. Pojďme si přiblížit pár zajímavých a užitečných rad k tomu, abychom dosáhli častých a interesantních úlovků i po zimě.

16. duben je sice stále daleko, ale mimopstruhové vody se dají využít i v těchto mrazech. Po zimním období není rybí aktivita tak velká, jak by možná někteří čekali. Teplota vody se může pohybovat kolem 2-5 º C a například v březnu, především po roztání ledu bývá rybaření na mimopstruhových vodách poměrně úspěšné. Pokud hladina mírně stoupne, a voda je relativně zakalená, pak se ryby zdržují spíše u břehu, kde hladina vody působí klidně. V tomto případě je dobré myslet na to, abychom používali jemné techniky rybolovu.

jaro


U montáží se snažíme volit jemné vlasce, malé háčky. Velikost háčku 10-16, sílu vlasce 0,16-20. Pokud ale jdeme na konkrétní rybu, musíme to vzít v potaz a na větší rozměr použít silnější vlasec.

 

Délka návazce + návnada

stojaté vody – kratší varianta, aby návnada byla co nejblíže ke krmítku

tekoucí vody – delší návazec, těžší závaží

V jarním období bych použil menší nástrahy než obvykle. Určitě bych se nebál vsadit například na pop up kuličky vel. 10-14. Vařenou či umělou kukuřici. Pro zpestření návnady můžeme využít booster. Dnes už máme mnoho druhů k dispozici, nikdy ovšem nezklame ovocná příchuť. Nebo dále obalovací pastu, která se ve vodě rozpouští mnohem rychleji a přidá tak na atraktivitě návnady.

Na jaře bych se zaměřil na lokalitu rybolovu, kterou jsme zmiňovali, počasí (teplejší jarní dny) a nástrahu. Můžeme také zkusit červy a rousnice, ale pokud jste doposud nevyzkoušeli pop up, určitě bych tomu dal přednost.

 

 

MU

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení