Soukromé revíry

Soukromé revíry

 

Soukromé revíry jsou již dnes téměř všude dostupné a pro začínající nebo například pro chvilkové rybáře jsou tak ideální variantou. Nepotřebujete rybářský lístek, většinou můžete chytat na více prutů, než je povolenu od svazu a hlavně by měly být soukromé revíry perfektně zarybněné, protože jen to jim může přilákat klientelu a jejich jméno tak rozšířit dál. Tudíž na soukromý revír jdete většinou s jistotou, že zážitek od vody si s sebou odnesete.

Jak na soukromém revíru?

Většinou lovíme způsobem chyť a pusť, díky kterému revír zůstává tak jistě zarybněný. Ovšem po domluvě si rybu můžeme i ponechat dle ceníku. Dnes už všude musíme používat podložku pod ryby, háčky bez protihrotu a desinfekci na ryby. Snažíme se, aby pro rybu byl pobyt na suchu co nejpříjemnější a zbytečně ji nepřiděláváme stres. Všechny věci se většinou dají na daném revíru vypůjčit, ale nejedná se o drahou záležitost a pokud víte, že nejste u vody naposledy, pak je to dobrá investice. Tyhle pravidla by měla platit i ve svazových vodách.

SK - do článku

V soukromém revíru se většinou vodě i rybám dostává více ohleduplnosti a péče. Na veřejných vodách jsem několikrát viděl lhostejné chování jak k rybám, tak k přírodě. Nenarazíte zde na odpadky ani znečištěnou vodu. Pravidelně je revír kontrolován porybným/majitelem, který se Vám nebojí za neetické chování napsat nemalou pokutu.

Vyberete si sami revír dle toho, co chcete chytat. Ať jde o sumcařinu, kaprařinu, muškování, přívlač. Můžete narazit na kterékoli druhy ryb a to i jako právě začínající rybář.

Jak bylo zmíněno, soukromé revíry jsou dnes opravdu všude a všude je plno ryb. Rybaření se dá spojit například i s dovolenou, s prodlouženým víkendem a u revíru máte právě kolikrát k dispozici i ubytování. Takže se tímto způsobem můžete podívat opravdu kamkoli pokud byste chtěli. Stačí se podívat na internetu na soupis rybářských revírů, nebo konkrétněji „rybářské revíry mapa“

 

Na konkrétních stránkách pak najdete jistá pravidla pro daný revír, ceník povolenky a ceník ryb. Myslím si, že s cenou to není vždycky přehnané. Pohybujeme se zde od 300,- do 800,- za den. Dále můžete pořídit pouze noční, dopolední či celodenní, nebo víkendovou. Vše záleží na daném revíru a na domluvě. Díky zarybnění revíru těchto peněz určitě nebudete litovat.

 

 

Autor: MU