Zimní oblečení k vodě

Ačkoliv rybaření provozujeme především v letních měsících, pro spoustu lidí patří mezi celoroční záležitost. A pro ty sezonní ukážeme dnes pár tipů, které by mohly posloužit a díky kterým byste se mohli dostat k vodě právě i v zimě.


Oblečení přirozeně přizpůsobujeme ročnímu období a nesmíme zapomínat, že u vody je vždy o něco chladněji a to především u neaktivního rybolovu (kaprařina apod.)
Investice do kvalitního oblečení není zbytečná a bude úspornější, když investujete větší obnos jednou, něž si pořizovat každý druhý měsíc něco, co nevydrželo.

muškaření (oblečení)

Spodní vrstva – tedy termo prádlo se hodí spíše pro chladné dny a měli byste se v něm cítit příjemně. Dokáže odvádět pot od těla, udržuje tělesnou teplotu a nechává Vaši pokožku suchou. Funkční materiály jsou v tomto velice dobré a nebudete litovat, když je na sebe ráno navléknete. Navíc ho můžete využít i při výletech na hory a podobných akcí.

 

Boty

 

V létě někteří rybáři chodí řekou bez obuvi a nechávají chladný proud aby je osvěžil, avšak v podzimním a zimním období bych řadil obuv na první místo. Boty by měly být dostatečně teplé, pohodlné a perfektně izolované proti vlhkosti a chladu. Dobrou volbou mohou být vyhřáté holínky, ale skvělé jsou brodící nebo outdoorové boty, které můžete využít i jinak. Nezapomínejte na kvalitní ponožky, ve kterých se vám nebude potit noha. Většinou u vody pár hodin zůstáváte, musíte se cítit pohodlně a hlavně být v suchu.

sedící rybář

 

Pokud máte brodící kalhoty, či prsačky, máte nejspíš vyhráno. Někomu ale nemusí vyhovovat a tak je pro něj jednoduší sáhnout po teplé mikině a nepromokavé bundě. Na našich i ostatních stránkách a e-shopech najdete opravdu velkou škálu oblečení. Jak letního (vesty apod.) tak toho na chladné dny. Preferuji spíše sezonní rybolov, ovšem i ten v zimních časech má své kouzlo a byla by škoda o to přijít.